Patch 6.2 już wkrótce

Wczoraj pojawiły się dwie ważne informacje, które sugerują, że patch 6.2 nadchodzi. Zakończenie sezonu Areny i wypuszczenie nowego buildu na PTR oznaczonego jako Release wskazują, że łatka trafi na serwery w ciągu najbliższych kilku tygodni. W patchu znajdzie się nowy raid z trzynastoma bossami, nowy obszar questów, zmiany w profesjach, misje morskie dla garnizonu, zwierzaki, maunty i inne tego typu rzeczy.

 

Oczywiście, ktoś tu powie, jest lato, co za patałach, ludzie pojadą na wakacje. Najwyraźniej jesteś nowy w tej grze. Po pierwsze, lato nie jest przeszkodą dla łaty. Patch 3.2 z Colosseum został wydany na początku sierpnia 2009 roku, 4.2 z Fiery Spaces został wydany na początku lipca 2011 roku. Co więcej, niektóre z gier Blizzarda również miały swoją premierę latem. Na przykład Diablo II ukazało się pod koniec czerwca 2000 roku, a Warcraft III: Reign of Chaos na początku lipca 2002 roku. Nie zapominaj, że gry są rozgrywane wiele dzieci w wieku szkolnym i studentów, którzy są po prostu odpoczynek w lecie. Kolejny ważny czynnik - po wydaniu patcha 6.2 do gry powróci wiele osób, które tak jak ja przestały w nią grać. To poprawi statystyki za II kwartał tego roku i raport dla akcjonariuszy będzie wyglądał dobrze.

Mówiąc o konkretnych datach, premiera odbędzie się między 24 czerwca a 7 lipca. Najprawdopodobniej będzie to 24-go, bo sądząc po tym, ile trwa testowanie tych samych raidów, patch jest już prawie gotowy. Nie ma sensu zwlekać.

Co prawda wydanie patcha i jego skład sprawia, że ze smutkiem myślę, że na kolejny dodatek trzeba będzie poczekać co najmniej do wiosny przyszłego roku. Ktoś powie, oto nowy patch ze świetnym raidem, a ty już chcesz nowy dodatek. Tak, wiem. Po pierwsze, kwaśna gama Cytadeli wcale mnie nie cieszy. Lokacje w Zakazanym Kraju z ich żrącymi zielonymi kałużami i fontannami były moimi najmniej ulubionymi w grze. Ważna uwaga, bo te same Fire Spaces były przygnębiające ponad wszelką wątpliwość, a słabo nagrzany CLC wyglądał raczej nieciekawie w swojej niebiesko-szarej gamie. To powiedziawszy, jeśli weźmiesz Ulduar lub Throne of Thunders, nie były one tak ponure. Po drugie, WoD powinien zakończyć się jak najwcześniej. Moim zdaniem dodatek się nie udał i ten rozdział w historii gry powinien zostać zamknięty jak najwcześniej. Nie wiem co Blizzowie mają w planach na ten Blizzcon, ale na pewno powinno być lepiej niż to co zrobili w Warlords of Draenor.

W każdym razie, po premierze wracam z EVE do aktywnego grania w WoW. Przynajmniej przez kilka miesięcy, dopóki nie przebrnę przez całą zawartość solo i nie poczuję innowacji. A ja muszę zarobić trochę pieniędzy na żetony.

W najbliższym czasie na blogu pojawią się materiały dotyczące patcha 6.2, takie jak taktyki na bossów czy recenzje nowości. Więc bądźcie czujni.