Nie ma wolnych miejsc".

Kiedy grałem na Moonglade-EU, nigdy nie ustawiałem się w kolejce. To średnio zaludniona kraina, w której życie płynie całkiem gładko. Można było wejść o każdej porze bez większych problemów. Kiedy miałem zostać przeniesiony do RuVoV, ostrzegano mnie przed kolejkami, szczególnie na Gordunny.

Przez pierwszy tydzień było to trochę kłopotliwe, ale potem się przyzwyczaiłem. W końcu "urodziłem się w ZSRR" i nie jestem przyzwyczajony do czekania w kolejkach. Tylko żartuję. To naprawdę tylko kwestia planowania. Wiedząc, że około 22:00-23:00 w kolejce stoi 400-600 osób, możesz po prostu stanąć w kolejce i iść robić coś innego. Umyj naczynia, połóż dziecko do łóżka, porozmawiaj przez telefon, napisz posta, poczytaj w sieci. Osobiście fakt, że jest opóźnienie między kliknięciem na ikonę gry a wejściem do świata nie przeszkadza mi zbytnio. Co prawda, jeśli chodzi o mnie, to nie dla wszystkich tak jest. Ktoś, kto stoi w kolejce na 200+ i musi czekać 10-15 minut wywołuje u niego atak słusznego gniewu i chęć rozpętania piekła wśród supportu Bizzard.

Sądząc po zrzucie ekranu w nagłówku posta (dzięki towarzyszu Maxim ze Strażnika Śmierci) takie problemy nie występują tylko na Gordunny. Podobno na Razuvii, po exodusie parowozów i ich wagonów z Gordunny, zaczęły pojawiać się kolejki, a na "Wiecznej Pieśni" z jakiegoś powodu też. Dlaczego? Myślę, że odpowiedź leży na powierzchni - gra staje się coraz bardziej popularna w społeczności rosyjskojęzycznej. W zeszłym tygodniu wdałem się w rozmowę z napalonym górnikiem w Sholozarze. Okazało się, że ma 42 lata i gra od trzech miesięcy. Mój syn, 19 lat, zaangażował się w grę. Jest nas coraz więcej, serwery są przepełnione.

Rośnie oglądalność rosyjskiej zakładki WoW. Na serwerach robi się tłoczno. Galacrond został wprowadzony miesiąc temu. Przez ostatnie kilka tygodni główną nowością przy wejściu do gry były darmowe transfery z jednego serwera na drugi. Właśnie dzisiaj został otwarty kolejny serwer PvP, Roaring Fjord. Jak widać na bluepost, postacie z innych światów PvP mogą być tam przenoszone. To znaczy, że ten świat jest właściwie przeznaczony do rozładowania innych sfer. Ciekawie będzie zobaczyć, jaka publiczność się tam ukształtuje.

Co robisz, gdy stoisz w kolejce?