Recenzja patcha 6.2, Furia Piekielnego Płomienia (Fury of the Infernal Flame)

Ostatni duży patch do Warlords of Draenor został wydany. Jeśli nie śledziłeś zbyt uważnie newsów, proponuję zapoznać się z tym, co poniżej. Jeśli śledziłeś to, co się dzieje, to też nie zaszkodzi.

 

Zacznijmy od fabuły. Większość przywódców Żelaznej Hordy odeszła do swoich przodków. Gul'dan, Kilrrog i stary czarnoksiężnik, Grommash, są jedynymi ocalałymi. Gul'dan zdołał załatwić swojego demona krwi, a teraz rozpoczął się Płonący Legion. Cele Legionu są takie same jak poprzednio - podbić Azeroth z pomocą orków. Wypili krew Mannorotha, Grommash został odstawiony na boczny tor, czas zacząć. Legion wybrał na swoją główną bazę fortecę w tanaańskiej dżungli, zwaną Cytadelą Piekielnego Ognia. Mamy łańcuch zadań do wykonania, a potem kilka sekwencji akcji. Prawie tak samo jak zawsze. Co jeszcze?

Garrison Harbour. Będziemy lądować w Tanaan z morza, do czego potrzebujemy portu i statków. W ten sposób garnizon otrzymuje rozbudowę w postaci innego typu budynków i statków. Zostanie dodany kolejny rodzaj misji: misje morskie. Ogólnie rzecz biorąc, są one podobne do tego, co już zostało zrobione. Wybierz drużynę, statek i wyślij ich, aby okraść hawkera. Zobaczcie poniżej oficjalną zapowiedź.

DżunglaTanaan. Nowa strefa dla wysokopoziomowców, w której twórcy obiecują wiele różnych rzeczy oprócz dzienników. Wierzchowce, zwierzaki, skarby pod krzakami, zabawki i tym podobne rzeczy. Aby się tam dostać, będziesz musiał wykonać mały quest. Znajduje się tam również wejście do Hellfire Citadel.

Kolejne nowości powinny ucieszyć fanów 5ppl. Twórcy gry wprowadzają dwa nowe typy lochów za 5ppl.

Lochy o epokowym poziomie trudności. Ponieważ heroika w 5ppl od dłuższego czasu nie wymaga zbyt wiele heroizmu, twórcy gry wprowadzili nowy format - epochal. Zobaczymy na ile trudniejsze stały się instancje - na razie mniej więcej wszystko jest jasne tylko z lootem. Rzeczy będą spadać z bossów na poziomie 685, z pewną szansą na drop przedmiotu z poziomu 700.

Podróże w czasie. Recykling i ponowne wykorzystanie starych treści stało się powszechne. Tym razem dotknęła ona starych 5ppl. Teraz, przechodząc do trybu Podróży w Czasie, twoja zbroja i broń zostaną obniżone do odpowiedniego poziomu trudności lochu. Bossowie takich lochów upuszczają 660. loot, który spodoba się również fanom transmogów. Z tym typem lochów wiążą się również cotygodniowe wydarzenia, a jeśli ukończysz pięć lochów, otrzymasz Pieczęć Nieuchronnego Przeznaczenia, nowy rodzaj waluty za bonusowe zwoje w rajdach i lochach o epokowych poziomach trudności.

Wydarzenia premiowe. Aby ułatwić Ci zdobywanie odpowiednich punktów, kryształów i innej waluty, twórcy gry wprowadzili bonusowe wydarzenia, które zmieniają się co tydzień. Możesz zdobyć nagrody za ukończenie 5ppl, pól bitewnych, walk ze zwierzętami domowymi i lochów w trybie Podróży w czasie.

Kontynuacja legendarnego łańcucha. Patch 6.2 kontynuuje legendarny łańcuch, dając Ci pierścień poziomu 735.

Zmiany w zawodach. Bądźmy szczerzy, już teraz trudno cokolwiek zmienić w tej dziedzinie, aby było lepiej. Czekają na nas nowe poziomy ulepszeń dla przedmiotów do craftingu, a także nowy wysokopoziomowy odczynnik. Później napiszę o tym osobny artykuł.

Przelotnad Drennor. Po ogłoszeniu, że nie będzie żadnych lotów ani w 6.2, ani w przyszłych dodatkach, deweloperzy doświadczyli niewyczerpanych promieni dobrej woli od graczy i zmienili zdanie. Będą loty, ale dopiero po 100500 Osiągnięciach. Przeczytaj o tym osobno w tej historii.

Hellfire Citadel Raid. Nowy duży rajd z trzynastoma bossami z mnóstwem łupów, w tym nowym zestawem zbroi rajdowej T18. Tematem przewodnim raidu jest Blazing Legion, więc w projekcie jest pięćdziesiąt odcieni zieleni i trochę mroku. Ostatnim bossem jest nasz stary znajomy Archimonde, w którego otoczeniu znajdziemy wiele znajomych twarzy - Mannorotha, Gurrgotha, Krwiożerczego Therona (choć nieco grubszego), a nawet Skażonego Niszczyciela. Więcej na temat raidu i taktyki na bossów znajdziecie w osobnym kawałku.

Oczywiście, będą też zmiany w klasach, ale te arkusze tekstu można chyba przeczytać na innych źródłach. Ale to w sumie tyle.

Jak dobrze nowa zawartość wyszła deweloperom - porozmawiamy za kilka tygodni.